Bajkowy Park

Szukasz atrakcji dla całej swojej rodziny podczas wizyty w Karpaczu? Najmłodszym pociechom znudziły się monotonne wycieczki i pragną odrobiny dziecięcej rozrywki? Odwiedźcie Park Bajek, gdzie każdy członek rodziny znajdzie dla siebie atrakcje.

 

Park Bajek jest świetnym punktem wypadowym dla całej rodziny, która spędza swój wolny czas w malowniczym Karpaczu. Dla najmłodszych przewidziano wiele atrakcji, o których będą jeszcze długo opowiadać swoim rówieśnikom. Dla rodziców, w tym czasie, przewidziano możliwość upragnionego odpoczynku w restauracji lub wesołej zabawy, razem z pociechami, przy eksplorowaniu tajemniczych zakątków cudownego parku.

 

Miniaturowy raj
Wasze dzieci będą mogły dosłownie zanurzyć się w baśniowym świecie, odtworzonym dla nich w magicznym lasku. Przechadzając się jego ścieżkami spotkają najrozmaitsze chatki, z których każda opowiada swoją odrębną historię. Zobaczysz tu takie bajki jak „Jaś i Małgosia”, „Żabi król”, „Calineczka”, „Królowa Śniegu”, „Śpiąca Królewna”, „Talary Gwiazd”, „Pinokio”, „Kot w butach” i „Kopciuszek”. W każdej z nich dzieci będą mogły wysłuchać treści bajki czytanej przez specjalnego narratora oraz oglądać krótkie przedstawienia i inscenizacje. Po dokładnym zapoznaniu się z losami swoich ulubionych bohaterów, dzieci mogą swobodnie skorzystać ze znajdującego się na terenie parku dużego placu zabaw, wyposażonego w nowoczesne atrakcje.

 

Mały alpinista
Zanim wyruszysz w prawdziwe góry przetestuj swoje pociechy na miniaturach. Każdy chętny może podjąć się zadania wspięcia na miniaturowy szczyt Śnieżki, gdzie znajduje się kamienna makieta obserwatorium meteorologicznego, będąca wierną kopią oryginalnego obiektu. Na prawdziwych poszukiwaczy przygód, u podnóża góry czeka tajemniczy tunel, gdzie ukryto „Skarb Ducha Gór”. Miłośnicy aktywnych zabaw mają do dyspozycji gry wodne, które pozwalają na dużą dowolność w kreowaniu własnych reguł gry. Dodatkowo przy parku działa letni tor pontonowy, z którego mogą korzystać zarówno najmłodsi jak i dorośli.

 

Nie tylko zabawa
Poza funkcją rozrywkową park spełnia również edukacyjną rolę. W specjalnie przygotowanych i opisanych gablotach, umieszczono wszelkie rodzaje grzybów rosnących w lokalnych lasach. W ten lekki i przyjemny sposób dzieci będą mogły poznać otaczający je ekosystem. Ponadto gry i zabawy pomyślane są tak, aby rozwijać kreatywność i logiczne myślenie u dzieci. Podczas poszukiwań skarbów będą musiały rozwiązywać zagadki, które w znacznym stopniu pobudzą ich wyobraźnię i zdolność rozwiązywania problemów.