Country po góralsku

Marzy Ci się Dziki Zachód, ale nie masz czasu na dalekie podróże? Jesteś fanem muzyki country i jednocześnie kochasz góry? W takim razie musisz koniecznie odwiedzić Miasteczko Country u podnóża Karkonoszy, gdzie poczujesz się jak prawdziwy rewolwerowiec!

 

Praca i obowiązki sprawiają, że nie dysponujesz wystarczającą ilością czasu, aby wybrać się do Teksasu i poczuć prawdziwą gorączkę złota. Nie martw się! Możesz poczuć się jak w westernie nie wyjeżdżając z Polski. Pomiędzy Ściegnami a Karpaczem znajduje się prawdziwe Miasteczko Country, gdzie przeniesiesz się do Stanów Zjednoczonych XIX wieku i spotkasz nieustraszonego szeryfa czy groźnych przestępców.

 

Doświadcz prawdziwego napadu na bank!
Wyjątkowość tego Miasteczka Country polega nie tylko na jego nadzwyczajnej atmosferze, ale przede wszystkim na tym, że tylko tutaj doświadczysz niepowtarzalnych przeżyć z epoki traperów. Znajdziesz tu najprawdziwszy saloon, gdzie organizowane są bale w stylu country (nawet wesela!). W trakcie takich imprez możesz spodziewać się dodatkowych wrażeń jak rzut podkową, dojenie krowy, gra w ruletkę czy jazda na mechanicznym byku. Podczas spaceru uliczkami możesz zostać świadkiem napadu na bank, dokonanego przez żądnej złota bandy Morgana, która toczy odwieczną wojnę z lokalnym szeryfem. Codziennie o godzinie 15.10 odbywają się widowiskowe strzelaniny, które na długo pozostaną w twojej pamięci. Ponadto na miejscu czeka na ciebie Rodeo Show oraz wiele koncertów muzyki country. Każdy miłośnik szlachetnych kruszców będzie mógł dowiedzieć się jak szukać złota oraz jak je odpowiednio płukać – a wszystko to w Gold City. W Chacie Trapera za to dowiecie się kim byli ci wyjątkowi myśliwi i skosztujecie wyjątkowych, traperskich przysmaków jak karczek z rusztu. W atmosferę Dzikiego Zachodu świetnie wprowadzą cię przechadzające się damy w gorsetach i sukniach oraz kowboje zachęcający do konnej przejażdżki.

 

Indiańska wioska
W prawdziwym Dzikim Zachodzie nie może zabraknąć indiańskich akcentów. Codziennie odbywają się tu pokazy tańca indiańskiego, podczas którego można podziwiać oryginalne, ręcznie robione stroje oraz okazałe pióropusze. Wspólnie z wielkim wodzem Joe Dwie Sowy możesz odtańczyć taniec pamięci. W pobliżu znajdują się stawy, po których możesz pływać canoe i podziwiać bogato dekorowane tipi. Wieczorem warto zawitać do indiańskiej wioski, gdzie przy wspólnym ognisku można posilić się pieczoną kiełbaską. Jeśli pasjonuje cię kultura rdzennych Amerykanów zawitaj tu koniecznie wiosną, kiedy odbywają się Dni Indian, przybliżające dokładnie ich niesamowitą tradycje i obyczaje.