Na Kruczych Skałach

Kochasz górskie, zapierające dech w piersiach widoki? Uwielbiasz spędzać aktywnie czas? Jeśli jesteś amatorem górskich wspinaczek musisz koniecznie zdobyć Krucze Skały, skąd rozciąga się przepiękna panorama Karkonoszy. Jest to miejsce, które absolutnie musisz odwiedzić!

 

Nie dla każdego leżenie plackiem w hotelu lub leniwe wygrzewanie się na plaży. Karpacz oferuje wiele atrakcji, tym którzy kochają uprawiać sport na tle ekstremalnie pięknego krajobrazu. Krucze Skały to wyjątkowe i fantastyczne miejsce, które zadowoli każdego entuzjastę wspinaczek. Ich wyjątkowa nazwa wzięła się z miejscowej legendy, która głosi, że setki lat temu pradawne kruki przysiadały na skałach, by wymieniać się opowieściami o Karkonoszach. Udaj się więc w to magiczne miejsce i wsłuchaj się w jego historię.

 

Wspinaczkowy raj
Jeśli w swoim rodzimym mieście często chadzasz na ścianki, musisz koniecznie spróbować swoich sił w plenerze, w naturalnych warunkach. Uwierz nam – to zupełnie inne przeżycie, któremu nie równa się żadna sztuczna ścianka. Wysokość urwiska skalnego dochodzi tu do wysokości 30 metrów. Tą okazałą grupę skalną tworzą potężne i masywne baszty granitowe. Od lat działa tu profesjonalny ośrodek sportów ekstremalnych – Szkoła Górska „Quasar”, gdzie pod czujnym okiem wykształconego instruktora, każdy będzie mógł uprawiać skałkową wspinaczkę, skoczyć na tak zwanym wahadle, zjechać tyrolką czy też przejść się po moście linowym nad stromą przepaścią. Atrakcje dostoswane są zarówno dla profesjonalistów, którzy od lat uprawiają sporty wyczynowe oraz amatorów, którzy będą mogli przeżyć swoją pierwszą przygodę ze skałkami, w zupełnie bezpiecznych warunkach. Moc wrażeń gwarantowana!

 

Naturalny taras widokowy
Szczyt Kruczych Skał stanowi spektakularny taras widokowy, z którego możesz podziwiać lokalny krajobraz. 30 metrów wysokości to doskonały punkt widokowy na Dolinę Kamiennej, większą część miasta oraz Góry Izerskie. Jest to idealne miejsce na kompletne wyciszenie się po zgiełkach codzienności. Bliski kontakt z przyrodą, szum drzew oraz pluskot wody sprawią, że zapomnisz o uciążliwym i hałaśliwym życiu w mieście. Każdy więc kto szuka wyjątkowego miejsca do medytacji i odpoczynku jest tu mile widziany. Ośrodki wypoczynkowe w okolicy są świetnym miejscem na nocleg, z którego będziesz mógł kontynuować piesze wycieczki w góry, eksplorując wszelkie zakątki Karkonoszy. Nie zwlekaj więc z decyzją i wybierz Karpacz na miejsce odpoczynku – znajdziesz tu wszystko, czego będziesz potrzebował.